Categories
Aktualności

Rozwój współpracy w ramach European Health Economics Association

PTEZ jest członkiem European Health Economics Association (Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomiki Zdrowia, EuHEA)  od maja 2014 roku.Młoda, działająca od 2013 r. organizacja, planuje systematyczne zacieśnianie współpracy pomiędzy swoimi członkami – krajowymi stowarzyszeniami ekonomiki zdrowia. EuHEA zrzesza obecnie trzynaście Towarzystw Ekonomiki Zdrowia działających w Europie, a mianowicie w: Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Polskę reprezentuje w EuHEA Profesor dr hab. Tomasz Hermanowski, Prezes PTEZ. Stowarzyszenie ma siedzibę w Bazylei, w Szwajcarii.

Zadaniem EuHEA jest promowanie współpracy między stowarzyszeniami ekonomiki zdrowia działającymi w Europie oraz wspieranie rozwoju nauki ekonomiki zdrowia na uczelniach europejskich.

W tym celu EuHEA organizuje między innymi cykliczne konferencje (wspólnie z International Health Economics Association) oraz inne liczne wydarzenia, np. warsztaty dla młodych doktorantów. Aktualnie trwają przygotowania do I Kongresu EuHEA, który odbędzie się w Hamburgu w 2016 roku oraz II Konferencji  dla młodych doktorantów, która odbędzie się w Paryżu we wrześniu 2015 roku. Więcej na temat EuHEA: tutaj.

W związku z przygotowaniami do I Kongresu EuHEA, który odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2016 r. w Hamburgu, ogłaszamy nabór recenzentów abstraktów, które zgłaszane będą na tę konferencję. Każdy, z wyłonionych spośród członków PTEZ recenzentów, oceni około 20 abstraktów. Serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatur, poprzez wypełnienie prostego formularza i przesłanie go do 31 maja br. na adres jakub.rutkowski@wum.edu.pl

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej listem od profesora Pedro Pita Barrosa, Prezesa EuHEA, listem od profesora Stefana Feldera, Sekretarza EuHEA  oraz z informacją o planowanych warsztatach dla młodych doktorantów.

Treść listu od profesora Pedro Pita Barrosa, Prezesa European Health Economics Association: tutaj

Treść listu od profesora Stefana Feldera, Seretarza European Health Economics Association: tutaj

Informacja o II konferencji  dla młodych doktorantów: tutaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *