Categories
Aktualności

PTEZ jest członkiem European Health Economics Association oraz współpracuje z International Health Economics Association

Polskie Towarzystwo Ekonomiki Zdrowia jest członkiem European Health Economics Association (Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomiki Zdrowia, EuHEA) oraz współpracuje z International Health Economics Association (Międzynarodowym Stowarzyszeniem Ekonomiki Zdrowia, iHEA).

European Health Economics Association (EuHEA) zrzesza obecnie dwanaście Towarzystw Ekonomiki Zdrowia działających w Europie, a mianowicie w: Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Polskę reprezentuje Profesor dr hab. Tomasz Hermanowski, Prezes PTEZ.

Celem EuHEA jest promowanie lepszej współpracy między krajowymi stowarzyszeniami ekonomiki zdrowia działającymi w Europie oraz wspieranie rozwoju nauki ekonomiki zdrowia na uczelniach europejskich. Stowarzyszenie ma siedzibę w Bazylei, w Szwajcarii i działa od 2013 roku. Więcej na temat EuHEA: tutaj.

International Health Economics Association (iHEA) to organizacja założona w 1993 roku w celu usprawnienia współpracy między ekonomistami zdrowia na całym świecie, podniesienia poziomu debaty dotyczącej zastosowania ekonomii w dziedzinie ochronie zdrowia oraz wspierania rozwoju młodych naukowców specjalizujących się w ekonomice zdrowia. Stowarzyszenie ma siedzibę w Filadelfii, w USA. Wiecej na temat iHEA: tutaj.

Profesor dr hab. Tomasz Hermanowski, Prezes PTEZ, weźmie udział w 10 Światowym Kongresie organizowanym wspólnie przez International Health Economics Association oraz European Health Economics Association, który odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2014 roku w Dublinie, w Irlandii. Tematem Kongresu jest: Health Economics in the Age of Longevity. Więcej na temat 10 Światowego Kongresu: tutaj.

Tuż przed Kongresem, w dniu 12 lipca 2014 roku, Profesor Hermanowski będzie reprezentował PTEZ podczas tzw. Strategic Planning Session, która odbędzie się w Trinity College w Dublinie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *