Categories
Aktualności

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomiki Zdrowia na IV Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy-Zdroju

W tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy, które odbyło się w dniach 3-5 września 2013 r. i towarzyszącemu temu wydarzeniu IV Forum Ochrony Zdrowia, uczestniczył prof. dr hab. Tomasz Hermanowski – kierownik Zakładu Farmakoekonomiki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomiki Zdrowia.

Prezes PTEZ uczestniczył w dyskusji poświeconej kosztom pośrednim w ochronie zdrowia –jednym z kilkunastu bloków tematycznych (Koszty pośrednie w ochronie zdrowia. Prezentacja raportu i rekomendacje dla Polski) składających się na szeroką debatę o najistotniejszych problemach w ochronie zdrowia. 

Przebieg debaty tutaj (http://www.termedia.pl/IV-Forum-Ochrony-Zdrowia-na-Forum-Ekonomicznym-w-Krynicy-wideotransmisja-LIVE-na-portalu-Termedii-,10125.html).

Profesor Tomasz Hermanowski poinformował o powołaniu nowego towarzystwa naukowego – Polskiego Towarzystwa Ekonomiki Zdrowia. W wywiadzie udzielonym na portalu internetowym Prezes Towarzystwa poruszył również tematykę kosztów pośrednich, wskazując na to, że koszty bezpośrednie, takie jak koszty leków, porad i rehabilitacji związane z leczeniem danej choroby, nie dają właściwego obrazu konsekwencji choroby dla gospodarki. Pełna analiza skutków zachorowań wymaga uwzględnienia kosztów pośrednich, czyli na przykład nieobecności w pracy lub obniżonej wydajności chorego, które wpływają na obniżenie produkcji w gospodarce.

Wywiad z Prezesem PTEZ, udzielony na Forum Ochrony Zdrowia dostępny jest na stronie internetowej: http://vimeo.com/73861574

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *